Datums: 18.01.2021 Nīcas jauniešu centrs piedalās konkursā "Labākais darbā ar jaunatni 2020”


Lai izteiktu atzinību pašvaldībām, darbā ar jaunatni iesaistītajām personām, jauniešu centriem, kā arī jaunatnes organizācijām un biedrībām, kas veic darbu ar jaunatni par ieguldījumu jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanā, tika organizēts konkurss “Labākais darbā ar jaunatni 2020”. Konkursu “Labākais darbā ar jaunatni 2020” organizēja Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, Latvijas Pašvaldību savienību un Latvijas Jaunatnes padomi.

Pašvaldības, jaunatnes organizācijas un organizācijas, kuras veic darbu ar jaunatni varēja tikt pieteiktas šādās kategorijās: Labākais starts, Straujākais lēciens, Līdzdalības stiprinātājs, Veiksmīgākais projekts, Drosmīgākais projekts, Viedais atbalsts.

Darbā ar jaunatni iesaistītās personas varēja tikt pieteiktas šādās kategorijās: Labākais starts un Iedvesmas dzirksts.

Jauniešu centri varēja tikt pieteikti kategorijā: Jauniešiem draudzīga vide.

Nīcas jauniešu centrs startēja kategorijā - Jauniešiem draudzīga vide, jo uzskatām, ka Nīcas jauniešiem vide un pakalpojumu klāsts un iespējas ar katru gadu tikai pieaug. 2020. gadā izremontējām Nīcas jauniešu telpas, šobrīd jauniešiem ir lieliskas, funkcionālas telpas, kur pavadīt brīvo laiku  un ne tikai, vieta kur mācīties, gūt jaunas prasmes, iepazīties ar jauniem draugiem un iepazīt sevi kā personību.

Nīcas jauniešu centrs šobrīd piedāvā jebkuram jaunietim iespēju izmantot virtuvi, pēc skolas šeit var atnākt pagatavot sev un draugiem uzkodas, uztaisīt tēju, kādu citu karsto dzērienu, Nīcas jauniešu centrs rūpējas, lai šīs iespējas jauniešiem būtu bezmaksas. Jauniešu centrs ir iegādājies arī dažādu sporta inventāru - gaisa hokeju, galda futbolu, šautriņu mešanas dēli, x- box one, smilšu gaismas galdu, Tv, galda tenisa galdu, novusu un dažādas galda spēles, kas pieejams ikvienam jaunietim.

Jauniešiem ikdienā tiek organizēti sporta turnīri, kino vakari, radošās nodarbības, kulinārijas meistarklases u.c. pasākumi, kā arī jaunieši dodas ciemos uz citiem jauniešu centriem un organizācijām, lai papildinātu pieredzi un gūtu jaunus kontaktus.

Lepojamies, ka piedāvājam mūsu jauniešiem brīvprātīgā darba veikšanas iespēju, tadejādi jaunieši var apgūt vērtīgas prasmes, proti, kā organizēt dažādus pasākumus, kā palīdzēt līdzcilvēkiem, kā strādāt radoši un kā izmantot savas rokas, lai ko  noderīgu izveidotu pats.

2020. gada 28. decembrī, tiešsaistes ceremonijā tika sumināti Izglītības un zinātnes ministrijas konkursa “Labākais darbā ar jaunatni 2020” laureāti.  

Nīcas jauniešu centrs pa pastu šoreiz saņēma atzinību ar Ingas Šuplinskas parakstu par dalību šajā konkursā, tas nozīmē to, ka esam uz pareizā ceļa un jāturpina augt un attīstīties, lai jauniešiem piedāvātu vēl plašākas iespējas!