Datums: 08.05.2020 Liepāja velo vasara 2020


Ņemot vērā, ka mūspusē ziema tā īsti nebija, tad daudzi divritenim atpūtu nav devuši un turpina braukt ar to. Lai braukšanai ar divriteni, kas ir veselīga, lēta un mobila alternatīva ierastajiem iekšdedzes dzinēja darbināmiem transportlīdzekļiem, būtu foršāka „garša”, jau septīto gadu pēc kārtas Liepājas pusē tiek rīkots pasākums – „Liepājas velo vasara 2020”. Plašāk par šī gada pasākumu pastāstīt aicinām biedrības “Velo-Redele” projektu vadītāju Mārtiņu Zālīti.

Šis gads, kā visi zinām, norisinās ļoti neierasti – esam spiesti piedzīvot ikdienas paradumu maiņu, ko spiež darīt situācijas ar valstī un it visur pasaulē noteiktajiem ierobežojumiem. Jā, tas ir viss par un ap visiem zināmo vīrusu. Daudzi pasākumi ir atcelti un runā, ka tiks atcelti vēl tālu uz priekšu. Protams, tas nav iepriecinoši un arī ekonomiskais efekts nenoliedzami būs. Bet runājot par pasākumu „Liepājas velo vasara 2020” – šeit jāsaka tas, ko esmu teicis jau iepriekš – šis pasākums nav klasisks, jo nav jāpulcējas vienuviet pasākuma aktivitātei, dalība un visas pārējās darbības notiek attālināti. Katrs pats dalībnieks organizē, vada un izpilda aktivitātes, izvēlas cik, kur un ar ko braukt ar divriteni. Arī pasākuma aktivitātes, tādas kā – vietu apmeklēšana notiek dalībniekam pašam plānojot. Līdz ar to, pierādās fakts, ka pasākums „Liepājas velo vasara 2020” bija, ir un būs!

Jaunumi pasākumā šogad ir tādi, ka tas sākas 1.maijā un ilgst līdz 31.augustam (ieskaitot). Tātad – 4 mēnešus līdzšinējo 3 vietā. Jo jau maijā lielākā daļa velobraucēju jau brauc, un dara to aktīvi. Šogad pasākums nedaudz ir cietis, ja tā varētu teikt, jo nevalstisko organizāciju konkursā Liepājas domes komisija to novērtēja kā nepietiekami svarīgu pilsētas un liepājnieku sadzīves uzlabošanai un tādējādi pasākumam nav finanšu līdzekļi mārketingam un aktivitātēm. Bet neskatoties uz to, saprotu, ka pilsētai ir svarīgākas lietas, kā iedzīvotāju veselības un mobilitātes veicināšana, pauž Mārtiņš. Biju saskumis, bet kad pārgāja skumjas, tad ar palīdzīgu cilvēku atbalstu tika sarūpēta afiša un pasākums saturiski nezaudēs tik daudz cik sākumā domāju. Viss cits idejiski pasākumā ir tāds pats kā iepriekš, būs kādas nianses pasākuma gaitā ko darīsim, lai tas kļūtu interesantāks, bet par to visu jāseko līdzi mūsu mājas lapai velo-redele.lv un Facebook un Instagram kontiem soctīklos.

Dalība ir vienkārša. Visa informācija ir pieejama VIENUVIET (velo-redele.lv), kur jāveic 3 vienkāršas darbības:

  1. jāaizpilda dalībnieka anketa
  2. jāreģistrējas “endomondo” aplikācijā un jāpievienojas izaicinājumam (challange) “Liepājas velo vasara 2020”
  3. jāizlasa nolikums un jābrauc ar divriteni