Datums: 27.08.2019 Pārgājiens gar jūras krastu


15. augustā Nīcas Jauniešu centrs devās pārgājienā, lai vēl paspētu izbaudīt vasaras brīvlaiku, kurš nu jau tuvojas noslēgumam. Lai pārgājiens būtu interesantāks, nolēmām to organizēt ar nakšņošanu teltīs, kas jauniešiem ļoti patīk, kā arī, ja pārgājienam ir mērķis kurp doties, rodas lielāka motivācija turpināt ceļu.

Lai izvēlētos piemērotāko maršrutu jauniešu pārgājienam, veicām ilgstošus sagatavošanās darbus kopā ar pieaugušo izglītības metodiķi Kristīni Kopštāli, izpētot dažādas maršrutu variācijas līdz nonācām līdz gala rezultātam. Par sākuma punktu izvēlējāmies Papes bāku un tad gar jūras krastu devāmies uz atpūtas vietu Jūrmalciemā, kur nakšņojām ar teltīm.

Lielu paldies vēlamies izteikt Rucavas novada domes policistam par palīdzību maršruta izvēlē,  jo kā viens no nosacījumiem maršruta izvēlē bija vēlme doties pārgājienā tuvu Nīcas novadam.

Kopumā nogājām 15km gar jūras piekrasti, jaunieši šo distanci nogāja godam. Nakšņošanas vietā mēs kopīgi vārijām zupu, cepām desiņas un našķojāmies ar uz ugunskura ceptiem zefīriem un cepumiem.  Pēc pārgājiena visi bija manāmi noguruši un diezgan laicīgi devāmies gulēt. Kopumā vērtējam, ka pārgājiens izdevās lieliski un noteikti nākošgad atkārtosim, lai parādītu, ka laiku var pavadīt arī aktīvi pie dabas.


Pārgājiens gar jūras krastu