Datums: 07.10.2019 Ģimenes digitālā veselība


Ar mērķi paplašināt jauniešu zināšanas un veicināt jēgpilnu digitālo prasmju izmantošanu, pirms diviem gadiem tika atklāta tiešsaistes programma “Skolēna digitālais IQ”.

Latvijas ģimenēs sarunas par digitālo vidi nav ierastas – tikai 20% vecāki mēdz interesēties par jauniešu dienas gaitām internetā, liecina Samsung Skola nākotnei veiktā aptauja*. Tikai vienā no piecām ģimenēm vecāki mēdz taujāt, ko jaunietis dienas laikā internetā jaunu iemācījies, interesantu izlasījis, par ko iesaistījies diskusijā, vai iepazinies ar kādu.

“Vecāki dažkārt neizprot un neiedziļinās digitālajā vidē, kurā ik dienu uzturas jaunieši. Savukārt regulāras, ieinteresētas un cieņpilnas komunikācijas trūkums noved pie nevajadzīgiem izaicinājumiem. Pētījumā teju trešdaļa Latvijas jauniešu saka – viņi būtu saskārušies ar mazāk problēmām, ja vecāki būtu snieguši lielāku atbalstu un vairāk mācījuši tieši interneta lietošanas sākuma posmā,” saka Samsung Skola nākotnei iniciatīvas vadītāja Baltijā Egle Tamelīte.

“„Skolēna digitālais IQ” jaunajā sezonā tiek runāts par digitālo kultūru ģimenē – komunikāciju un sadarbību digitālo jautājumu risināšanā, uzsverot, cik būtiski ir ģimenē savstarpēji runāt ne tikai par norisēm bezsaistē, bet arī par piedzīvoto tiešsaistē,” saka E. Tamelīte. “Programmas ietvaros šogad ir izstrādāts tests “Ģimenes digitālās veselības termometrs”, ar kura palīdzību iespējams noteikt ģimenes digitālās kultūras līmeni, izveidotas vadlīnijas vecākiem, kas palīdzēs gūt ieskatu par to, kā par digitālās vides jautājumiem sazināties ar bērniem un jauniešiem. Tāpat ir tapuši video padomi visai ģimenei un plānotas klātienes lekcijas Latvijas reģionu skolās. Aicinām saturu izmantot gan vecākus, gan arī skolotājus un, protams, pašus jauniešus”.

https://www.skolanakotnei.lv/macibas/